Ubytování Chrudimsko, Kameničky - Penzion u dvou jelit

Ubytování v lokalitě: Vysočina, Chrudimsko
KRAJ a OKRES: Pardubický, Chrudim
NÁZEV a ADRESA: Penzion U dvou jelit
Kameničky 115
539 41
TELEFON do zařízení: 602 291 118
Kontaktní osoba + tel.: p. Adam Dašek, 602 291 118
www stránky: www.dvejelita.cz
E-mail: adamdas@seznam.cz
IČO: 28525850
GPS: 49.7352536N, 15.9741181E

Ubytování Chrudimsko, Kameničky - Penzion U dvou jelit

Náš rodinný penzion leží v malebné vesničce Kameničky, napůl cesty mezi Hlinskem a Svratkou. Svou polohou, na rozmezí Železných hor a Žďárských vrchů vám bude ideální základnou pro výlety do nádherné přírody v okolí.

Můžete k nám přijet s rodinou, přáteli nebo firmou. Jsme připraveni vás ubytovat včetně kol, zvířecích miláčků i aut, která mohou parkovat přímo před penzionem.

V současné době u nás můžete posnídat, naobědvat se, povečeřet v naší restauraci, která je otevřena po-čt 11-22 hod, pá 11-23 hod, so 10:30-23 hod a neděle od 10:30-22 hodin. Kuchyně funguje do 21 hodin, při grilování i do 22 hodin. Kuchyně je ve stylu domácí kuchyně a resp. se zaměřujeme na česká tradiční jídla.

V penzionu U dvou jelit může složit hlavu až 19 návštěvníků a další mohou stanovat na zahradě.

Tipy v okolí :

Rodinný penzion U dvou jelit se nachází v turistickém mikroregionu Hlinsko. O tomto kraji se říkávalo, že zde "končil chleba a začínalo kamení", to ale dnes již neplatí a tak můžete na Hlinecku obdivovat nádhernou čistou přírodu a malebnou lidovou architekturu. Ne nadarmo si kraj oblíbilo tolik spisovatelů a malířů. Jmenujme alespoň spisovatele Karla Václava Raise a malíře Antonína Slavíčka, kteří pobývali přímo v naší obci Kameničky. Věříme, že stejně jako jim, i vám se bude v našem kraji líbit a odvezete si z něj také mnoho inspirace.

Cyklistika

Množství cyklistických tras v okolí poskytne zadostiučinění všem vášnivým cyklistům. Hlinecko protíná několik celostátních i mezinárodních cyklostezek. Za zmínku stojí Pražská trasa, která vede z Brna do Prahy. Nebo Santiniho cyklotrasa, na které si můžete prohlédnout díla tohoto významného českého barokního architekta. Stejně tak i hustá síť lesních cest vám poskytne dostatek tras pro klidné výlety s dětmi a kamarády za zajímavými cíly v okolí.

Sjezdování

V zimě se z penzionu U dvou jelit snadno dostanete na bílé svahy, kde si můžete užít zimního sjezdování. V blízkosti Kameniček je hned několik sjezdovek.

Běžkování

Na chuť si u nás přijdou i běžkaři, na Hlinecku najdou mnoho pravidelně upravovaných běžeckých tras po kterých se dostanou od Hlinska až po Svratku.

Tenis

Příznivci tenisu mají přímo v Kameničce možnost pronajmout si tenisový kurt vzdálený 100m od našeho penzionu.

Bazén

Pro ošklivé dny a plískanice, kdy se nedá vyjít ven do přírody jistě potěší možnost si zaplavat v bazénu v Hlinsku. Jedná se o nový 25 metrový bazén se saunou, posilovnou a squashem.

Koně

Zajímavým zpestřením pobytu na Hlinecku může být projížďka na koních v nedalekých Svobodných Hamrech (4 Km). Široká nabídka služeb stáje Victory má co nabídnout začátečníkům, pokročilým a dokonce i malým dětem.

Golfové hřiště

Milovníky golfu jistě potěší devítijamkové hřiště ve Svratce vzdálené z Kameniček 6 Km.

Skanzen Veselý kopec

Pokud se chcete pokochat řemeslným a stavebním uměním našich předků, rozhodně nesmíte vynechat skanzen Veselý kopec. Z původních pár chalup na stejnojmenném kopci se skanzen díky nadšeným dobrovolníkům rozrostl na úctyhodných třicet chalup svezených z okolí. Působivá prohlídka zaujme nejen děti ale i jejich zvídavé rodiče.

Rozhledna Zubří

Potěšit své oko pohledem do dáli můžete po pěkném výstupu z Trhové Kamenice z rozhledny na Zubřím vrchu.

Zámek Slatiňany

Za návštěvu stojí zámek ve Slatiňanech. V krásném a udržovaném areálu slatiňanského zámku můžete obdivovat hřebčín, rozlehlý anglický park, rekreační lesy s množstvím sportovišť, oboru s jeleny a muflony, třešňovou alej a nedaleko také alej jedlých kaštanů.

Děvět skal

Horolezci si přijdou na své na krásných věžovitých skalách tyčících se na hřebeni nad Svratkou. Z devíti vrcholů je nádherný výhled do kraje a svým rozsahem stojí i za vícedenní návštěvu.

 

I Vašim přátelům se u nás může líbit - ukažte jim tuto prezentaci na Facebooku. Děkujeme.

Kontaktujte nás

Služby můžete objednat i prostřednictvím tohoto formuláře. Nebo se na cokoliv zeptat. Rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy.