Ubytování Železné hory - Penzion Chalupa U Nás

Ubytování v lokalitě: Železné hory, Vysočina
KRAJ a OKRES: kraj Pardubický, okres Chrudim
NÁZEV a ADRESA: Penzion Chalupa U Nás
Veselý Kopec 13
539 01 Hlinsko
TELEFON do zařízení: 608 081 180
Kontaktní osoba + tel.: Pavel Sejkora, 608 081 180
www stránky: www.penzionunas.cz
E-mail: penzionunas@seznam.cz
IČO: 68478089
GPS: 49.7614311N, 15.8355861E

Penzion Chalupa U Nás, Veselý Kopec, Vysočina

Náš penzion se nachází v těsné blízkosti skanzenu Veselý kopec.

Ideální místo našeho penzionu takřka uprostřed České Republiky přímo vybízí všechny milovníky přírody, kulturních a historických památek k toulkám v okolí. Sportovně založené k výletům do okolí pěšky, na kole nebo autem, tak i k houbaření, rybaření, geocachingu nebo i k lenošení a odpočinku.

Naše chalupa je vhodná pro rodiny s dětmi, seniory a všechny, kteří chtějí strávit pohodovou dovolenou v příjemném prostředí na Veselém Kopci.

Kapacita penzionu je 16 lůžek v 6-ti pokojích - jeden pokoj z tohoto počtu je zařízen jako dětský – 2 lůžka. Postele se nedají nijak přehazovat. Pronajímáme pouze celou chalupu jako celek. Pokoje č. 1 a 2 mají dvoulůžko a jednolůžko, pokoj č. 3 je dvoulůžkový, pokoje č. 4 a 5 jsou 3 jednolůžka a v pokoji č. 6 je dětská palanda.

V našem penzionu najdete kompletně vybavenou kuchyň s možností samostatného vaření, barem s možností vlastního točení piva, letní sezení s grilem, letní venkovní bazén. 2 společenské místnosti s kachlovými kamny.

Pro aktivní odpočinek můžete využít fitness přístroje, infrasaunu, univerzální travnaté hřiště pro míčové hry (volejbal, nohejbal, fotbálek ), hole pro nordic walking, venkovní stůl pro stolní tenis, venkovní bazén a děti velkou trampolínu s ochrannou sítí.

Vejminek pro Vaše jízdní kola je taktéž připraven a zastřešen.

Novinka od roku 2014 zima: vytápěná úschovna lyží a lyžařských bot.

Léto: florbalové hole pro 8 hráčů.

V okolí je možné využít jízdu na koních či objednat let vrtulníkem.

Vítejte v turistické oblasti Železných hor, kde nic není vysoko ani daleko a kde máte všechno na dosah ruky.

Chráněná krajinná oblast Železné hory Železnohorský masiv působí jako krajinná vlna svažující se zvolna od Hlineckých kopců, Pešavy a Hradiště, provázená stužkou řeky Chrudimky.

K severu se oblast rozvolňuje do šíře, k jihu prudce spadá do luhů řeky Doubravy.

Pestrá krajina je sladěna v harmonický celek. Geologické podloží patří k nejpestřejší v celé republice. Najdeme tu křemence, diority, permské pískovce, opukové sedimenty, druhohorní pískovce i čtvrtohorní sprašové hlíny a eluviální náplavy.

Krajinnou dominantou je západní hřeben, který je zároveň významným biokoridorem.

V okolí hradu Lichnice je stejnojmenná národní přírodní rezervace a nadregionální biocentrum.

V jižní části leží hluboký kaňon řeky Doubravy. V jeho okolí je přírodní rezervace Údolí Doubravy, Zlatá louka a Mokřadlo a řada přírodě blízkých lesních ekosystémů.

Při toku řeky Chrudimky je převaha lesních ekosystémů, zbytky květnatých luk a říčních niv. Uzemí si uchovalo rozptýlenou sídelní strukturu se zbytky lidové architektury a bohatstvím zeleně. Jeho poloha v blízkosti velkých měst a pestrá krajina láká k rekreačnímu využití, v posledních letech se rozvíjí cykloturistika a pěší turistika.

 

I Vašim přátelům se u nás může líbit - ukažte jim tuto prezentaci na Facebooku. Děkujeme.

Kontaktujte nás

Služby můžete objednat i prostřednictvím tohoto formuláře. Nebo se na cokoliv zeptat. Rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy.