Ubytování na Třeboňsku - UBYTOVÁNÍ TŘEBOŇSKO

NÁŠ TIP :

Ubytování Třeboňsko, ubytování na Třeboňsku, ubytování u Třeboně, ubytování napříč Třeboňskem, ubytování v Třeboni

Připravujeme zde pro Vás další nabídky ubytování na Třeboňsku - penziony Třeboň, hotely v Třeboni, kempy Třeboň, apartmány na Třeboňsku

UBYTOVÁNÍ TŘEBOŇSKO - ubytování na Třeboňsku

Několik informací o Třeboňsku

Nejstarší informace o osídlení oblasti pocházejí z 12. století, kdy zde vznikla malá osada, kterou získal Vítek z Prčic a pojmenoval ji Vítkův Luh. Z této osady později vzniklo město Třeboň. Další významné století pro Třeboňsko je 14. století, kdy se vlastníky Třeboně stali Rožmberkové a Třeboni bylo uděleno právo měst královských. V té době začaly být zakládány první rybníky. Výrazný rozvoj rybníkářství nastal v 15. století za vlády Petra IV., pro kterého sloužil Josef Štěpánek Netolický, který jako první vložil do budování rybniční systém a jehož nejslavnější konstrukcí je umělý kanál Zlatá stoka.
Největšího rozkvětu dosáhlo Třeboňsko v 16. a na začátku 17. století za vlády posledních Rožmberků, bratrů Viléma z Rožmberka a Petra Voka z Rožmberka. Za jejich vlády regent třeboňského panství, Jakub Krčín z Jelčan, vybudoval kromě četných rybníků také vrchnostenské pivovary, zemědělské dvory a ovčíny, panské mlýny či sklářské hutě.
Poté v době třicetileté války zažilo město několik vojenských útoků, potom co z města odešla anglická posádka a na celém panství vznikly značné škody. Další ranou byla velká morová epidemie v roce 1640. Až v druhé polovině 17. století, za vlády Schwarzenbergů, se začalo město vzpamatovávat z válečných ran a z četných požárů, které zde vypukly. Rod Schwarzenbergů působil na třeboňském panství až do 2. světové války.
V současnosti se na Třeboňsku díky důmyslným krajinářským a vodohospodářským úpravám zachovala spousta přírodních i technických památek, například rybniční soustavy.

Třeboňská krajina je svou malebností velmi vhodná pro dovolené, odpočinek či víkendové pobyty - na třeboňsku se nabízí mnoho možností ubytování - penzionů, hotelů, chat, chalup, apartmánů či kempů a dalších ubytovacích zařízení, které Vám zde doporučujeme.