UBYTOVÁNÍ VYŠKOV a okolí

NÁŠ TIP:

Ubytování Vyškovsko, ubytování na Vyškovsku, ubytování ve Vyškově, ubytování u Vyškova, ubytování napříč Vyškovskem

Připravujeme zde pro Vás další nabídky ubytování v okresu Vyškov.

KVALITNÍ UBYTOVÁNÍ okres VYŠKOV

ZAJÍMAVOSTI okresu Vyškov:

Husté, jakoby neproniknutelné lesy, oblé kopce s vyhřátými úbočími, klidná údolí s klikatícími se potůčky, zlatavé lány obilí, do nichž se opírá slunce, step obývaná vzácnou květenou... to všechno je Vyškovsko. Příroda skutečně obdařila okolí Vyškova překrásnou krajinou a byla by škoda minout ji bez povšimnutí.
Jižně od Vyškova, nedaleko vesničky Lysovice, se vypíná vrch Větrník. Dal jméno i národní přírodní rezervaci, která se zde rozkládá – Větrníky. Možná vás překvapí, že stráně Větrníků se řadí mezi stepní území, dokonce největší a nejcennější na jihu Moravy. Roste zde teplomilná a suchomilná květena; zkušený botanik by zde napočítal až 23 chráněných a 43 ohrožených druhů rostlin. Vypravíte-li se o kousek dál směrem k Pavlovicím, zavítáte zase do přírodní rezervace Ve Žlebcách, která chrání krásný listnatý les s jedinečnou skladbou stromů.
Na severozápadě Vyškovska se vlní půvabná Drahanská vrchovina, jejíž nejvyšší kopce zde dosahují 650 metrů nad moře. Více než z poloviny ji pokrývají lesy, protkané sítí značených turistických stezek. K nejkrásnějším částem vrchoviny patří přírodní park Rakovecké údolí. V okolí potoka Rakovec rostou vzácné květiny, jako jsou lilie, kosatec nebo mečík, a když se budete pozorně dívat, můžete zahlédnout i chráněné živočichy – ledňáčka, mloka nebo raka říčního. Rájem pro milovníky rostlin, obojživelníků či brouků všemožných druhů je i přírodní park Říčky. Příroda zde vytvořila romantické louky, mokřady a tůně kolem vlnícího se potůčku Říčka, který na Drahanské vrchovině pramení.
Vyškov a podstatná část jeho okolí etnograficky spadá do regionu Hané. Lidé zde nezapomínají na staleté folklórní tradice, které budou uprostřed globalizovaného světa i pro vás příjemným osvěžením.
Atmosféru časů našich předků oživují především místní národopisné soubory. Na Smrtnou neděli vynáší krojovaný průvod zimu-smrtku do řeky Hané a vítá příchod jara. Barevnými kroji rozkvete náměstí i o srpnové pouti a celoroční program vrcholí živým betlémem v zooparku, který ukazuje Vánoce na hanácké dědině. Národopis Vyškovska představuje také jedna z expozic Muzea Vyškovska, kde můžete nahlédnout třeba do typické hanácké světnice.

Ubytování na Vyškovsku mapujeme v obcích:

Bohaté Málkovice, Bohdalice-Pavlovice, Bošovice, Brankovice, Březina, Bučovice, Dětkovice, Dobročkovice, Dražovice, Drnovice, Drysice, Habrovany, Heršpice, Hlubočany, Hodějice, Holubice, Hostěrádky-Rešov, Hoštice-Heroltice, Hrušky, Hvězdlice, Chvalkovice, Ivanovice na Hané, Ježkovice, Kobeřice u Brna, Kojátky, Komořany, Kozlany, Kožušice, Krásensko, Křenovice, Křižanovice, Křižanovice u Vyškova, Kučerov, Letonice, Lovčičky, Luleč, Lysovice, Malínky, Medlovice, Milešovice, Milonice, Moravské Málkovice, Mouřínov, Němčany, Nemochovice, Nemojany, Nemotice, Nesovice, Nevojice, Nížkovice, Nové Sady, Olšany, Orlovice, Otnice, Podbřežice, Podivice, Podomí, Prusy-Boškůvky, Pustiměř, Račice-Pístovice, Radslavice, Rašovice, Rostěnice-Zvonovice, Rousínov, Ruprechtov, Rybníček, Slavkov u Brna, Snovídky, Studnice, Šaratice, Švábenice, Topolany, Tučapy, Uhřice, Vážany, Vážany nad Litavou, Velešovice, Vyškov, Zbýšov, Zelená Hora