UBYTOVÁNÍ BRNO MĚSTO

NÁŠ TIP:

Ubytování Brno, ubytování v Brně, ubytování v centru Brna, ubytování napříč Brnem

Připravujeme zde pro Vás další nabídky ubytování v okresu Brno město.

Ubytování v okolí Brna naleznete zde

KVALITNÍ UBYTOVÁNÍ okres BRNO MĚSTO

ZAJÍMAVOSTI o Brně:

Brno je historické královské město, je plné jedinečných kulturních památek. Je to inspirující metropole, kde žily a tvořily svá díla takové osobnosti jako Leoš Janáček, nebo Gregor Johann Mendel. Brno patří mezi nejinovativnější regiony Evropy a zároveň je také jedním z největších veletržních měst střední Evropy. Mladého ducha městu zaručuje přítomnost přes 80 tisíc studentů.
Brno a jeho okolí je místem, které lákalo a inspirovalo lidstvo od doby pravěku. V expozici Pavilonu Anthropos můžete prozkoumat nálezy mamutů, šavlozubých tygrů či tajuplného panáčka z Francouzské ulice.
Brno je přirozeným centrem dění v Jihomoravském kraji. Má výbornou dopravní dostupnost, propracovaný integrovaný dopravní systém a návaznost na silniční infrastrukturu. Má také vlastní mezinárodní letiště.
Brno je městem situovaným mezi dvěma hrady – hradem Špilberk na kopci v srdci města a hradem Veveří, k němuž můžete doplout romantickou projížďkou lodí či parníkem po Brněnské přehradě.
Brno je hrdým, za švédského obléhání nikdy nedobytým městem. Od těchto dob se také mohlo pyšnit statusem královského města.
Každý srpen se odehrávají městské slavnosti, které spektakulárně a formou veřejné zábavy upomínají na slavnou dobu a vítězství obrany Brňanů nad Švédy.
Od dob třicetileté války a kapitulace švédského obléhání se ve městě Brně odbíjí pravé poledne již v 11h dopoledne.
Po dobu turistické sezóny od května do srpna vždy v neděli troubí slavnostní brněnské poledne z věže Staré radnice kostýmovaní trubači.
Po vystoupání 173 schodů na ochoz věže Staré radnice se vám nabídne krásný pohled na Brno a jeho okolí. Věž je v letních měsících otevřená i v nočních hodinách.
Město Brno má řadu legend – křivá věžička na portálu Staré radnice, zazděný radní Haas, Birkovo dřevěné kolo, neslušný mužíček na kostele sv. Jakuba či slavný brněnsky drak v průjezdu Staré radnice a další.
Brno je městem se zajímavou architekturou od dob středověku po modernu – zejména pak období funkcionalismu, které jej řadí mezi přední urbanizované celky v Evropě. Nejvýznamnějším reprezentantem je jedna ze tří nejznámějších funkcionalistických rezidenčních vil na světě – Villa Tugendhat (od r. 2001 zapsaná na seznam památek UNESCO).
Brno se může pochlubit rovněž neustále se rozvíjejícím areálem brněnského výstaviště – ten byl slavnostně otevřen v roce 1928 a na podzim roku 2014 se zde můžeme těšit na zprovoznění popularizačního centra vědy – Moravia Science centra.
Brno bylo sídlem Biskupství brněnského, které bylo založeno roku 1777.
Brno je město, kde Gregor Johann Mendel (1822–1884), opat kláštera na Starém Brně, odhalil zákonitosti moderní genetiky. Na podzim tohoto roku bude veřejnosti zpřístupněna interaktivní expozice Mendelianum, uvnitř které se můžeme těšit i na legendární genetickou DNA šroubovici.
Brno - město, kde žil a tvořil v současné době jeden z nejpopulárnějších hudebních skladatelů - světoznámý hudební skladatel, pedagog, ale i buřič a milovník života Leoš Janáček (1854–1928). Letošní rok si připomínáme jeho 160. výročí narození, rok 2014 je tedy Rokem Leoše Janáčka. A pokud byste se chtěli hned zajít podívat na autentické místo, spojené s životem a dílem Leoše Janáčka, doporučujeme návštěvu Památníku Leoše Janáčka – domu, ve kterém bydlel, na ulici Smetanova 14. A pokud Vám jedno místo bude málo, doporučujeme procházku s názvem Leoš Janáček a Brno (letáky jsou k dispozici na Informačních centrech).
Brněnské Mahenovo divadlo bylo v roce 1882 vůbec první divadelní budovou v Evropě, jejíž elektrifikaci projektoval a osobně na ni dohlížel T. A. Edison. Dodnes jsou zde k vidění unikátní originály žárovek – tzv. „edisonky“, ovšem již dávno se s nimi v divadle nesvítí.  Kde ale žárovky svítí a jsou k vidění kdykoli, to je výtvor brněnského sochaře Tomáše Medka s názvem "Čtyři žárovky". Nachází se v těsné blízkosti Mahenova divadla na Malinovského náměstí. Toto dílo připomíná právě T. A. Edisona a jeho brněnskou realizaci.
Brno je sídlem druhé nejstarší fungující muzejní organizace v zemi – Moravského zemského muzea.
Brno je druhé nejvýznamnější centrum vzdělávání v zemi - Brno je univerzitní město s více jak 86 000 studenty na 14 vysokých školách, obsahujících 34 fakult se 3 univerzitními kampusy.
Brno je městem výzkumu a inovací s podnikatelskými inkubátory a centry excelentní vědy - mimo jiné zde funguje např. výzkumné centrum CEITEC.
Brno je dynamicky se rozvíjejícím centrem průmyslu, obchodu, vědy a informačních technologií.
Brno – město s nejoriginálnějším hodinovým strojem v Česku. Časostroj, který na výšku měří 5,8 m, na šířku 1, 7m a je vyroben z leštěné žuly typu “Nero Zimbabwe“. Stroj, který měří čas a jeho hodinový mechanismus je řízen z Frankfurtu nad Mohanem, dokáže také za pomoci orchestrálních trubicových zvonů vydávat zvuk. Nejucelenější zvukový doprovod je slyšet v 11h – tedy v pravé brněnské poledne – kdy se celý hodinový stroj rozezní melodií zvonkohry a kdy také odměňuje šťastlivce, kteří stojí s dlaní v jeho útrobách, pravou brněnskou skleněnkou.
Město Brno se může skutečně pochlubit zcela nově rekonstruovanou a technologicky dovybavenou hvězdárnou, která nabízí zážitky, na které dlouho nezapomenete.
Brněnská ZOO se svými bílými medvědy a stále novými a novými expozicemi, láká k návštěvě malé i dospělé více jak 60let.
Brno – město s rozsáhlým labyrintem historických podzemních prostor. Díky finanční spolupráci statutárního města Brna a Evropské unie byl realizován projekt Zpřístupnění brněnského podzemí, které v současné době zahrnuje tři ucelené a obsahově odlišné celky – Labyrint pod Zelným trhem, Mincmistrovský sklep na Dominikánském náměstí a Kostnici pod děkanským kostelem sv. Jakuba.
Brno je zejména v letních měsících městem tradičních městských akcí pod širým nebem – od divadelního reje mezinárodního divadelního festivalu Divadelní svět Brno, přes maraton mezinárodní soutěžní přehlídky ohňostrojů na Brněnské přehradě Ignis Brunensis až po projekce letních filmových a divadelních scén.
Město Brno je také městem, kde si přijdou na své všichni „kavárenští povaleči“ i milovníci tohoto druhu relaxu a občerstvení. Brno je městem kaváren, letních zahrádek, ale i další gastro zábavy, o čemž svědčí 666 registrovaných provozů tohoto typu na území metropole.
K Brnu neodmyslitelně patří Automotodrom  - místo konání mistrovství světa silničních motocyklů a v průběhu kalendářního roku i řady dalších akcí.
V hokeji si Brno nikdo nedokáže představit bez HC Kometa a Kometu bez nadšených fanoušků při zápasech v emocemi nabité brněnské Kajot Aréně.
Nejvyšší budova nejen v Brně, ale i v celé České republice je  AZ Tower. Měří 111 metrů.
Brno se může pochlubit nejžhavější architektonickou a technologickou novinkou, kterou je SONO Centrum na ulici Veveří 115.