UBYTOVÁNÍ PARDUBICKÝ KRAJ

Ubytování v Pardubickém kraji, ubytování Pardubický kraj, ubytování na toulkách Pardubickým krajem

UBYTOVÁNÍ kraj PARDUBICKÝ

Dobrý den, zde naleznete UBYTOVÁNÍ V PARDUBICKÉM KRAJI - kvalitní ubytování Pardubický kraj. Penziony, hotely, apartmány, kempy, chaty, chalupy, horské boudy, priváty a další a další kvalitní ubytovací zařízení. Zde v kraji Pardubickém si na poskytování kvalitních ubytovacích služeb velmi zakládají a ubytovaným zákazníkům vycházejí opravdu ve všem vstříc. V Pardubickém regionu zkrátka není o kvalitní ubytování nouze.

 

Přírodní podmínky

Většinu území kraje tvoří pahorkatiny a vrchoviny přecházející do nížin kolem Labe. Na hranici s Polskem se tyčí třetí nejvyšší pohoří v Česku, masív Králického Sněžníku. Na něj k severozápadu navazují nižší a plošší Orlické hory. Na jihu začíná Železnými horami a Žďárskými vrchy Českomoravská vysočina.
Větší část území kraje odvodňuje Labe, nejdelší řekou na území kraje je levobřežní labský přítok Chrudimka. Část území na Svitavsku odvodňuje Svitava, přítok řeky Moravy (která na území kraje pramení) a potažmo Dunaje. Krajem prochází hlavní evropské rozvodí mezi Severním a Černým mořem.