Ubytování jižní Morava - Oslnovice - Chata na Vranovské přehradě

Ubytování Chmelnice Oslnovice - Chata na Vranovské přehradě

Moravský Jadran, tak je oprávněně nazývána jedna z nejatraktivnějších turistických oblastí naší republiky Vranov a okolí. Obrovské množství kulturních památek a akcí, stejně jako sportovní možnosti (turistika, cykloturistika) nabízí zdejší Národní park Podyjí.

Chata se nachází v bezprostřední blízkosti přehradní nádrže (100m od písečné pláže), v malebném údolí s výhledem na zříceninu hradu Cornštejn, v rekreační oblasti Chmelnice, jedné z nejlákavějších částí Vranovské přehrady. Rozlehlá travnato-písčitá pláž s pozvolným vstupem do vody je ideální pro koupání s dětmi. Na své si zde přijdou i rybáři.

Služby: Restaurace (100m). Obchod v obci Oslnovice (2 km) - otevřeno dopoledne

Novinka: Wi-fi internet v celé chatě zdarma

Kolem chaty je velký soukromý pozemek (1200m2). Každá rodina má proto samostatné posezení a dostatek vlastního soukromí. Všechny místnosti jsou samostatně zamykatelné a přístupné zvenčí a ze společného schodiště. Parkování pro 3 osobní vozy přímo u chaty pro ubytované zdarma (nebo také u silnice). Výborná dopravní přístupnost. Nachází se hned u příjezdové silnice z Oslnovic, po její levé straně za zatáčkou pod kopcem, asi 100 m před restaurací (chata č. 208). Voda v celé chatě je pitná.

Společné: soukromé volejbalové hřiště (vhodné na volejbal, nohejbal, ale i tenis; míč doporučujeme vzít s sebou) jen pro ubytované na naši chatě, vol. síť, stolní tenis + pálky a míčky, ruské kuželky, nemincový stolní fotbal, gril s udírnou, ohniště se dřevem, houpačka, zahradní nábytek, altán, venkovní sprcha, sklep, 2 pramice (vše zahrnuto v ceně pobytu!!!)

A-PŘÍZEMÍ: obytná místnost, rozkl. sedačka, patrová postel + postel, kuchyňská linka s nádobím, T+S voda, el. 2-vařič, rychlovar. konvic, lednice s mraz., dále samostatné WC a koupelna se sprchou a pračkou pro celou chatu, v chodbě vestavné skříně, dětská postýlka a židlička.

B-PATRO: obytná místnost, rozkl. sedačka, dvoupostel, kuchyňská linka s nádobím, el. pečící trouba, plynový varný panel, velká lednice s mrazničkou, mikrovlnná trouba, kávovar, T+S voda, rychlovar. konvice, umyvadlo, bar.TV (spousta českých i zahraničních programů), krbová kamna.

C-PODKROVÍ:  1) obytná místnost, rozkl. sedačka a 3 postele, kuchyňská linka s nádobím, kombin. plyn+el. 2-vařič, lednice s mraz., S voda, rychlovar. konvice, umyvadlo, bar.TV (spousta českých i zahraničních programů), 2) ložnice, 4 postele, dále samostatné WC

CO V OKOLÍ:

  Na Vranovské přehradě byla po mnoha letech obnovena lodní doprava a to jak pravidelná zastávková (parník Valentýna - oranžový), tak výletní (parník Viktorie - bílý). Pravidelné plavby budou probíhat od 27. června do 30. srpna 2009 podle jízdního řádu denně vždy od 8:30 do 19:20. Vyhlídkové plavby budou probíhat od přístaviště u hráze Vranovské přehrady (naproti cukrárně) od 1. května do 31. října 2009 a to následujícím způsobem: Denně budou probíhat až tři vyhlídkové plavby podle zájmu veřejnosti. Minimální počet osob na velký okruh je 30 a na malý okruh 20 osob.

NÁRODNÍ PARK PODYJÍ

    Národní park Podyjí se nachází mezi obcí Vranov nad Dyjí a Znojmem. Vyznačuje se mimořádnými scenériemi, tvořenými pestrou mozaikou skalních amfiteátrů a srázných stěn, meandry, rozsáhlými suťovými poli a těžko prostupnými stržemi, ale i nivními loukami podél Dyje a prosluněnými lesostepmi s pestrými koberci teplomilných rostlin. Pro území je charakteristická mimořádná rozmanitost vyskytujících se živočišných a rostlinných druhů.

Příjezd: k hraničnímu přechodu Čížov - Hardegg je zákaz vjezdu  motorových vozidel. Silnice je pro motorová vozidla uzavřena již těsně za obcí Čížov. Odstavná plocha pro parkování vozidel je cca 100m před vjezdem do obce.

KONTAKT:

Ing. Martin Buďa
CHATA NA VRANOVSKÉ PŘEHRADĚ
Chatová osada Chmelnice č.p. 208
U obce Oslnovice
Telefon: 736 273 102
M.Buda@seznam.cz
www.chatanavranove.wz.cz
GPS: 48°55'55.16"N, 15°42'39.85"E

 

Pochlubte se touto prezentací na Facebooku - i Vašim přátelům se zde může líbit.